Jooga.ee
  • Klassikaline jooga Eestis
  • Õpetajad
  • Sündmused

Kei Kvarnstrom

Picture
Kontakt: kei@revaler.ee
Kei on töötanud aastaid imikute ja väikelaste võimlemis- ja ujumisõpetajana ning aidanud lapseootel naisi sünnituseks ettevalmistumisel. Joogaga on ta tegelenud 16 aastat, neist kaheksa viimast süviti joogateraapia suunal. Õppimas ja täiendamas on Kei käinud nii koduses Eestis kui ka Rootsis, Austrias ja Itaalias. Tänasel päeval koostab ta soovijatele iseseisvaks harjutamiseks ka individuaalseid joogakavasid kas siis tervisliku seisundi  parandamiseks ja toetamiseks või muudel eesmärkidel.


Marika Toots

Picture
Kontakt: marika.toots(at)gmail.com, +3725128 829
Marika Toots õpetab joogat Kesk-Eestis. Ta on pidev teelolija, otsija ja leidja, kes on suurele müsteeriumimeistrile Elule tänulik võimaluse eest kogeda seda hetke siin ja praegu, just sellisena nagu ta on. Kannab hinges aastaid tagasi kuuldud elutarkust, et me saame endast anda ning jagada vaid seda, mis meis endis olemas on ning mis meis endis heliseb ja ’’meie endiga räägib’’.  Marika jõudis jooga juurde läbi isiklike terviseprobleemide. Nüüdseks on ta joogat õpetanud juba üle 12-ne aasta. Läbis rahvusvahelise 4-aastase joogaõpetajate koolituse ning jätkab oma õpinguid Austrias Post Graduate Yoga Training mitmeaastasel koolitusel. Krishnamacharya Healing & Yoga Foundationi (KHYF) liige ning KHYF-i poolt sertifitseeritud joogaõpetaja. Maailma ühe kuulsaima joogaõpetaja Tirumalai Krishnamacharya ( 1888-1989) poja TKV Desikachari lähima õpilase Frans Moorsi õpilane.

Kai Rohumäe

Picture
kai.rohumae(at)mail.ee
Kontakt: kai.rohumae(at)mail.ee, +3725664 5705
Kai Rohumäe huvitus joogast 90-ndate aastate lõpus. Esimeseks joogaõpetajaks ja suureks eeskujuks oli  Gunnar Aarma läbi oma raamatute. Suurest huvist ajendatuna käis ta erinevatel joogakursustel (hatha, natha, hääle, kriya, kundalini, art of living) paljude õpetajate juures – Holger Oidjärv, Svea Sööt, Eve Lukk, Mira Munteanu, Vaive Orgmäe, Helle Kahro, Ingvar Villido, Annika Nõmberg, Marika Blossfeldt, Tiina Pakosta, Hanna Staaf, Karina Freij, Anki Lublin, Carola Persson. 
On saanud Kriya jooga 1 ja 2 astme pühitsuse, lõpetanud Tallinna Joogaühingu 2- aastase koolituse 2004-2005 ja rahvusvahelise 4-aastase KHYF-i joogaõpetajate koolituse 2008-2012. Kai on KHYF-i sertifitseeritud joogaõpetaja.
On andnud joogatunde ja pidanud loenguid maakonna paljudes koolides, tervisepäevadel. Alates 2004 aastast lisandusid joogatunnid Rakveres ja Lääne-Virumaal. Edasiantav joogaõpetus põhineb Krishnamacharya traditsioonil.

Inge Pind

Picture
ingepind(at)hot.ee 51948125
Kontakt: ingepind(at)hot.ee, +37251948125
Inge Rohumäe alustas hiina meditsiini studeerimine ja reikiga tegelemine. Huvi jooga vastu piirdus sellal  raamatute abil vahetevahel joogaharjutuste proovimisega. 2002. aastal sattus ta tervisearenduse projekti raames loodud joogagruppi, mida juhendasid H. Oidjärv ja E. Tamm. See sai alguseks tema pidevale joogaga tegelemisele ja peagi tekkis tal olukord kus tuli ise gruppi juhendada. Inge on lõpetanud Tallinna Joogajuhendajate põhikursuse ja läbinud Krishnamacharya traditsiooni põhise rahvusvahelise joogaõpetajate koolituse. Lisaks oma kahele grupile juhendan joogakursuseid Tartu Rahvaülikoolis.



Andres Adamson

Picture
andres.adamson(ät)gmail.com
1970ndatel veel koolipoisina alguse saanud joogahuvi viis Andres Adamsoni 2000te algul Ruudi Alba joogatundidesse ja sealt Ruudi soovitusel Tallinna joogaühingu joogaõpetajate koolitusele.  2012 jõudis lõpule KHYF 500 tunnine joogaõpetajate koolitus. Paljude lisakoolitustega kokku tuleb tal enam kui 1000 tundi õpinguid. 
Joogat õpetab pidevalt rohkem kui 12 aastat ja õpib joogateraapiat. Paralleelselt õpib Andres tiibeti meditsiini ja tegeleb selle pärimuse väliste teraapiatega (massaazid jm)
Kontaktid: andres.adamson(at)gmail.com  5028872. www.joogakool.ee

Külle Kordemets

Picture
kylleco(at)gmail.com
Krishnamacharja traditsiooni klassikalise jooga õpetaja ja õpilane. Teel joogaterapeudiks. Juhendab rühmatunde ja individuaaltunde. Jooga kogemust tänaseks 15 aastat.
   Jooga on üks paljude laialt levinud tehnikate hulgast, mida tuhandeid aastaid kasutatud teel õnnelik olemisele. Küllele meeldib ühe õpetaja kirjeldus õnnest – õnn asub suure mäe otsas, mille tippu viib väga palju erinevaid teid. Üks nendest teedest on jooga. See on vahend, mis pakub rõõmu, aitab meil aru saada maailmast ja meist enesest kui osakesest suuremast. Õnne kontseptsioon aga on igale inimesele isemoodi. Muutub aeg ja muutume meie ise. Külle usub, et tervis on see, mis meile kõigile on ühine nimetaja aitamaks olla õnnelik... Jooga kui tehnika on selle koha pealt vahva abivahend, ta mitte ainult ei aita meil tervemaks saada, kui midagi on juba viltu läinud, vaid ta aitab ka probleeme ja hädasid ennetada ja head tervist säilitada. Aitab muuta suhtumist, kui füüsilist viga enam parandada ei saa. 
+372 5668 3196

Marilii Toots

Picture
marilii.toots(ät)gmail.com
Elu, oma keerdkäikudega suunas Marilii Tootsi eneseuurimise ja tundmaõppimise teele. Murdepunktiks olid lühikese aja jooksul koondamine tolleaegselt töökohalt, elukaaslasest lahku minemine, kolimine uude linna ja kõige sellega kaasnev depressioon. Läbi massaažikursuste ja tantsuarmastuse jõudis ta joogani. Individuaalne lähenemine ja ise enda toetamise võimalus võlusid
Mariliid selle juures kõige enam. Talle meeldib liikumine ja kogedes takistusi kehas, hakkas ta otsima põhjuseid ja lahendusi. Ta märkasin meele, keha ja hingamise seoseid ning seda kuidas inimesed kasutavad oma vaimset ja füüsilist potentsiaali väga erinevalt. Koges, kuidas jooga saab meid toetada. Tänaseks on joogast saanud Marilii elu igapäevane osa.
Loe edasi


Silva Laius

Picture
silva(ät)franklincovey.ee
Silva on rahvusvaheliselt sertifitseeritud juhtimiskonsultant ja joogaõpetaja. Joogat harrastab 2000. aastast. Ta on lõpetanud maineka Krishnamacharya Healing and Yoga Foundation traditsioonilise jooga 4-aastase kooli, kust sai põhjaliku joogaõpetaja ettevalmistuse ning on  täiendanud end paljudel erinevatel koolitustel nii Eestis kui välismaal.
Silva ootab oma tundidesse inimesi, kelle elurõõmu ja tervist on pidev kiirustamine ning üha raskemaks muutuv nõudmiste koorem juba mõjutanud. Eriti kui eluaastaid on 40-ne ringis või rohkem. 
Silva avaldatud artiklid jooga kohta siit.
Silva joogatunnid toimuvad  Tallinnas, Kalamajas ja Harjumaal Jüris.
Silvaga saab kontakti võtta silva@franklincovey.ee ja tel 56614214
 

Erna Tamm

Picture
ernat(ät)hot.ee 51 992 904
Olen sündinud möödunud sajandil (1968. a.) 01. mail esiklapsena viielapselises peres.
1985.a ilmus esimene eesti- keelne joogaraamat E. Loo "Võimle terviseks". Ega alguses ei saanudki aru, et tegemist on joogaga, kuid tundus olevat väga õige asi ja see arvamus on leidnud tänaseni aina kinnitust.
Kunstikooli aeg - sinna kuulub esimene paastulaager 1988.a.; kaks aastat tegelesin tai-chiga. Aga pikim paast: 21 päeva Viitkal oli 1995. a. ja kuni tänaseni kuulub iga suve juurde ka üks nädal korralikku askeesi paastu näol. 
 1989. a. esimene ametlikum joogaõpe TM raames, millega kaasnesid asanad ja pranajama.
1994. a.alustas Sai Baba Liikumine Eestis, kus harrastati ka sai-joogat ja valgusmeditatsiooni.
1999. a. kujunes edasiviivaks jõuks ja õpetajaks Holger Oidjärv, kes soovitas hakata joogat teistele õpetama, mis ka J. Jagomäe käe all teoks sai. Joogatunde olen juhendanud järjepidevalt alates 1999. aastast. Praegu käib koos 5-6 gruppi nädalas. Loe edasi


Maimu Opmann

Picture
info(ät)joogatallinn.ee
Olen joogat õpetanud alates 1997 aastast.
Lõpetasin Soomes Saarijärvel õpetajate kursuse 2002. Alustasin 2007 aastal joogateraapia õpinguid Indias Krishnamacharya Yoga and Healing Fondationis  ( www.khyf.net ) Kausthub Desikachari juhendamisel. Nüüdseks on teraapiakoolitus läbitud. Olen KHYFi sertifitseeritud joogaõpetaja. Koostan individuaalseid praktikaid, teen joogateraapiat ning annan ka grupitunde.
Korraldan  tutvustavaid loenguid - seminare üritustel. Individuaalne joogaõpe ja joogateraapia on vähe tuntud ning sinna
panustan oma aega ja energiat kõige enam.
2005 aastast alates täidan Tallinna Joogaühingu esimehe kohustusi.
Olen põhielukutselt arst - stomatoloog, lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli arstiteaduskonna 1980 aastal.

Ragnar Kurm

Picture
ragnar(ät)waalaskala.com
Tundidesse on oodatud kõik soovijad nii algajad kui kogenud tegijad. Kindlasti teeme füüsilisi harjutusi, kuid tunnist tundi on ka erinevad teemad, näiteks hingamisharjutused, meditatsioon, joogafilosoofia. Võta kaasa oma matt.

Olen läbinud 500tunnise rahvusvahelise jooga koolituse ning õpin pidevalt edasi.

+372 5326 8358

Enely Jääger

Picture
Jooga rühma -ja personaaltreener. Läbinud klassikalise jooga nelja aastase Rahvusvahelise Joogaõpetajate koolituse (KHYF Yoga Teacher Training – 500 tundi). Praegu õpin jooga teraapiat  Rahvusvahelisel Joogateraapia koolitusel. Täiendanud oma teadmisi jooga valdkonnas  erinevatel rahvusvahelistel seminaridel.
Me oleme inimestena kõik erinevad ning vajame ka rühmatundides individuaalset lähenemist. Minu jooga tunnid on üles ehitatud lähtuvalt klientide-õpilaste  vajadustest ja soovidest. Treenerina annan oma õpilasele õnge, kala aga tuleb ise kinni püüda.
Joogaõpetaja- ja terapeudina olen spetsialiseerunud seljaga seonduvate probleemide lahendamisele,  koostanud  “Selja Kool” kaheksa nädalase programmi mis võimaldab pikema aja jooksul seljavaludest  vabaneda. Personaaltreenerina on väljakutseks töö sportlastega, vigastuste ennetamine ning läbi jooga sportlike saavutuste parandamine.
Naudin oma tööd treeneri ja terapeudina,  hea tunde annab klientide positiivne tagasiside. Kõige suurem rõõm  minu jaoks on näha sära oma õpilaste silmades.
www.yogahouse.ee  tel.5028930 enelyjaager@windowslive.com

Kersti Kollom

Picture
kersti.kollom(at)gmail.com
Minu joogateekond sai alguse 1995. aastal. Alguses erinevate õpetajate juures rühmatundides jooga praktiseerimisega ning alates 2000. aastast joogarühmade juhendamisega, peamiselt Tallinnas.

Olen lõpetanud Tallinna Joogaühingu joogajuhendajate põhikursuse (1997-1999) ja täiendkoolituse (2002-2004), kus õpingud toimusid koostöös Soome Joogaliidu (Suomen Joogaliitto) õpetajatega. Sellest perioodist olen väga tänulik ka meie õpetajetele: Helle Kahrole, Vaive Orgmäele, Maimu Opmannile, Anne Randmäele ja Holger Oidjärvele.

2006ndal aastal kohtusin esimest korda Rootsi Joogakooli (Yogaskolan) õpetajate Hanna Staaff-i ja Karina Freij-ga, tänu kellele jõudis Eestisse ka nelja-aastane rahvusvaheline joogaõpetajatekoolitus (koostöös India Krishnamacharya Healing and Yoga Foundation-i õpetajatega), mille lõpetasin 2012 aastal.
Kogu minu senine joogatee ongi kulgenud peamiselt Krishnamacharya traditsiooni õpetusi järgides ning need õpingud jätkuvad.

Tirumalai Krishnamacharya (1888-1989) on ilmselt üks tuntumaid eelmise sajandi India joogaõpetajaid, kelle õpilased tõid jooga teadmised ka Läände ja rajasid mitmeid joogakoole. Näiteks Pattabhi Jois (kelle õpetust on hakatud nimetama Astanga joogaks), BKS Iyengar, Indra Devi (üks esimesi Euroopas tegutsenud naisõpetajaid) ja palju teisi. Krishnamacharya ja tema prantslasest õpilane Gerald Blitz töötasid koos välja joogaõpetamise viisi, mis toetub klassikalisele joogatraditsioonile ja sobib õpetamiseks gruppides. Soome Joogaliidu kauaaegne esimees Arvo Tavi oli G.Plitzi õpilane, kelle kaudu Krishnamacharya traditsiooni joogaõpetus jõudis ka 1990ndate alguses Eestisse. Krishnamacharya poeg, TKV Desikachar on jätkanud oma isa õpetuste edasiandmist.

5054449, kersti.kollom (at) gmail.com

Anne Kalvi

Picture
Joogaõpetus võttis mu käevangu aastal 1999. Aastatel 2004-2005 osalesin Tallinna Joogaühingu joogajuhendajate kursusel, 2008-2012 rahvusvahelisel joogaõpetajate kursusel Krishnamacharya õpetustraditsioonis. Aastast 2011 jätkan joogateraapia õpingutega mitme sama õpetustraditsiooni õpetaja juhendamisel.
Joogajuhendamisega alustasin 2004. aastal. Mulle meeldib koostada ja juhendada individuaalseid ning joogateraapia praktikaid. Grupijuhendamises on mul kogemusi täiskasvanute (sh seenioridega) ja lastega. Peamiseks tegevuspiirkonnaks on Tartu ja Tartumaa.
Isiklik joogapraktika on nii tõhusaks tervisekindlustuseks kui igapäevaseks puhkuseks. Joogaõpetuse edasiandmiseks on aga oluline ise õpilane olla. 
anne.kalvi@gmail.com

Powered by Create your own unique website with customizable templates.